Wiosna została przywitana

Autor: 
Anna Hnatów-Biela
P1130095.jpg
P1130114.jpg

21 marca powitaliśmy kalendarzową wiosnę. W Szkole Podstawowej w Krosnowicach tego dnia sporo się działo. Wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami najpierw pracowali nad wiosennym wystrojem klas. Na tablicach i ścianach pojawiły się dekoracje, na parapetach gałązki bazi i kwiaty, na drzwiach papierowe biedronki, słoneczka i trawki. Następnie uczniowie udali się do sali gimnastycznej, gdzie pod czujnym okiem jury zaprezentowali swe talenty. Można było poczuć się jak w prawdziwym „talent show”. Były popisy akrobatyczne, tańce, sztuczki z kartami i piłeczkami ping-pongowymi, śpiew i gra na różnych instrumentach – gitara, akordeon i klarnet. A w przerwie wszystkie dzieci wspólnie śpiewały i tańczyły w kolorowym korowodzie.
W grupie młodszej III m. przypadło Lilianie Tomerze z kl. I b za śpiew, II – Viktorii Mereszczowskiej z kl. II za taniec, a I – Karinie Mereszczowskiej z kl. I b, również za taniec. W grupie starszej III m. przypadło Mai Florczyk z kl. V, która zaprezentowała taniec nowoczesny, II – Sofii Svyryd z kl. IV za taniec z elementami akrobatyki i I – Hannie Kisły z kl. VI za grę na klarnecie.
W konkursie na najpiękniejszą dekorację klasy: I m. w kat. klas młodszych zajęła klasa I b, a w kat. klas starszych – V b. Serdecznie wszystkim gratulujemy.
Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców, były to karnety do Empiku oraz nagrody pieniężne do zrealizowania przez zwycięską klasę w wybrany przez nią sposób. Obchody pierwszego dnia wiosny przygotowały panie: Kamila Kachel, Maja Kryjak i Agata Młynarska-Mochol.

Wydania: