Kłopot na wystawie psów w bibliotece w Bierkowicach

Autor: 
inf. MH
Klopotnawystawiepsow2023 (5).jpg

Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Bierkowicach w okresie wakacyjnym działała w kierunku rozwijania kultury czytelniczej wśród najmłodszych, m.in. poprzez prezentowanie różnych źródeł informacji.
Podczas zajęć plastycznych nie mogło zabraknąć ulubionego tematu, jakim są nasze czworonożne pupile. Pies ma zbawienny wpływ na zdrowie psychiczne człowieka, stąd pomysł na dogoterapię stosowaną często w leczeniu depresji. Czworonogi zajmują ważne miejsce w naszym życiu, przynosząc wiele radości swoim właścicielom, obdarzając ich bezwarunkową przyjaźnią.
Nasze dzieci w czasie rozmowy, z wielkim uczuciem wypowiadały się o swoich pupilach. Pamiętają o podstawowych zasadach. W czasie wyprowadzania zwierzęcia na spacer należy prowadzić psa na smyczy, bądź w kagańcu. Sprzątanie po nim jest obowiązkiem każdego. Nie można zapominać o obowiązku szczepień.
Wiedzą też, że upały nie służą psom, dlatego też należy zadbać o to, aby zawsze była dostępna woda w misce. Nie wolno zostawiać psa samego w samochodzie bez otwartego okna, bo może to być dla niego śmiertelnie niebezpieczne. Dzieci zwracały uwagę na to, że pies zasługuje na właściwe traktowanie i szacunek.
Po tych psich rozmowach, młodzi przystąpili do wykonania prac plastycznych, inspirowanych ilustrowaną czytanką pt. „Kłopot na wystawie psów” autorstwa Tucker Krista.

Wydania: