Czy „Mamy ze sobą wiele wspólnego”?

Autor: 
inf. MH
12).jpg

We wtorek, 12 września br., w Filii Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Żelaźnie odbyło się spotkanie z Małgorzatą Matusz z Biura Promocji Gminy Kłodzko, podczas którego współautorka prezentowała nową książkę „Mamy ze sobą wiele wspólnego”. Gości przybyłych na spotkanie powitała dyrektorka Biblioteki Mariola Huzar. Książka w bardzo eleganckim wydaniu pokazuje dwa światy. Po stronie polskiej Gminę Kłodzko i jej 35 wsi. Po stronie czeskiej Mikroregion Bělá i jej 5 miejscowości. Jest trochę historii o każdym sołectwie. Obejrzymy charakterystyczne miejsca z przeszłości i obecnych czasów. Poznamy świetnie działające organizacje, które są motorem napędowym lokalnego środowiska.
- Razem tworzymy dużą i atrakcyjną strefę na polsko-czeskim pograniczu. Wiejski zróżnicowany obszar z jednym miasteczkiem. Naprawdę „Mamy ze sobą wiele wspólnego” do umacniania wzajemnego partnerstwa i rozwijania współpracy transgranicznej – podkreśla wójt Gminy Kłodzko Zbigniew Tur we wstępnym słowie.
Nasz gość opowiadał ze szczegółami o tym, jak narodził się pomysł, jak zebrano materiały i jak długo trwała praca nad książką. Środki na jej wydanie pozyskano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. Projekt został nazwany „Mamy ze sobą wiele wspólnego” i to była „gra warta świeczki”!
Z dużym entuzjazmem młodzież i dorośli przeglądali stronę po stronie, niejednokrotnie znajdując znane lub mniej znane widoki, miejsca, a nawet samego siebie. To była ogromna frajda, bo każdy otrzymał jeden egzemplarz na pamiątkę.

Wydania: