Muzyczna strona Kozakowskiego - Gitary wróciły z wakacji

Autor: 
Witold Kozakowski
g1..jpg
g2..jpg
g3..jpg

Jeszcze niedawno wybrzmiewał ostatni dzwonek szkolny, dosłownie „przed chwilą” uczniowie radośnie rozbiegali się na wakacje, tymczasem minęły już te beztroskie dni i sielanka z nimi związana – wróciły lekcje, sprawdziany, klasówki... Także i w obu szkołach muzycznych powiatu kłodzkiego uczniowie wypełniają sale lekcyjne radosną szkolną codziennością, niezwykłą, bo pełną artystycznych wrażeń i emocji. Tradycyjnie jednymi z pierwszych, którzy stanęli na koncertowej estradzie są uczniowie klasy gitary. Co roku bowiem, już w połowie września, od lat organizowane są popisy uczniów pt. „Gitara wróciła z wakacji”. Występują na nich uczniowie wykonując utwory zadane przez nauczyciela do wyćwiczenia podczas wakacji letnich. Tak! Tak! Od pasji do gitary i miłości do muzyki nie ma urlopowego odpoczynku! Stąd prawie wszyscy przez czas beztroskich wakacji letnich przygotowali się do koncertowania wyśmienicie. Pierwszy z koncertów „Gitara wróciła z wakacji” odbył się we czwartek 21 września br. w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Bystrzycy Kłodzkiej. Z ciekawymi utworami solowymi muzykowali uczniowie klasy gitary Witolda Kozakowskiego: Blanka Jarzębska, Hanna Grudzień, Martyna Lubas, Agata Słuja, Małgorzata Łapińska, Lila Wyjadłowska, Karol Gwizdak, Gabriel Adamus oraz Szymon Borysiewicz. Tegoroczne Pierwszaki bystrzyckiej szkoły z klasy Kozakowskiego – Amelia Mróz oraz Stanisław Czernecki – zaprezentowali na koncercie swoje prace plastyczne pt. „Gitara moich marzeń”. A już następnego dnia, w piątek 22 września, z koncertem o identycznym tytule czyli „Gitara wróciła z wakacji” wystąpili w Kłodzku uczniowie tamtejszej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. – z klasy gitary Agnieszki Kozakowskiej i z klasy gitary Witolda Kozakowskiego. Usłyszeliśmy: Maję Kliś, Weronikę Kudłacik Karolinę Lubomską, Milenę Łapińską, Natalię Skrzydło, Kalinę Konieczną, Polę Barul, Patryka Świebodę, Emila Klimondę, Cezarego Petelskiego, Jana Studzińskiego oraz Benedykta Milczarka. W Kłodzku także, oprócz pięknych dźwięków nastrojowych utworów gitarowych, licznie zgromadzona publiczność podziwiała i oklaskiwała prace plastyczne kłodzkich Pierwszaków-Gitarzystów: Kamili Wodniok, Mai Kliś, Zofii Podobińskiej, Śnieżany Chernovej, Stefana Sycza i Jakuba Sobola. Zatem zgodnie z prawdą można stwierdzić, że młodzi gitarzyści Ziemi Kłodzkiej już dawno wrócili z wakacji, ćwiczą pilnie, uczą się nowych utworów, koncertują – i to jest dla nas wszystkich interesujących się edukacją artystyczną, świetna wiadomość.
A przypomnijmy, że wkrótce wiele regionalnych i ogólnopolskich konkursów czy festiwali gitarowych – także na Ziemi Kłodzkiej: 13 stycznia 2024 w Bystrzycy Kłodzkiej zorganizowany zostanie IX Ogólnopolski Kolędowy Konkurs Gitarowy, w dniach 4-7 kwietnia 2024 roku w Kłodzku odbyć się ma jubileuszowa edycja Kłodzkiego Konkursu i Festiwalu Muzycznego „Gitariada”, a w sobotę 15 czerwca 2024 w Dusznikach-Zdroju zaplanowano IV Zlot Gitarzystów na Ziemi Kłodzkiej. A może uda się jeszcze w którymś z kurortów powiatu kłodzkiego zorganizować Zimowe Warsztaty Gitarowe? Podsumowując: gitarowych planów dużo, chęci sporo, oby się wszystko powiodło, czego sobie, Czytelnikom, a przede wszystkim młodym adeptom sztuki gry na gitarze, szczerze życzę!
Na zdjęciach:
Bystrzycki pierwszak Stanisław Czernecki wraz ze swoim nauczycielem gry na gitarze oraz samodzielnie wykonaną gitarą.
Uczniowie klasy gitary Agnieszki Kozakowskiej oraz klasy gitary Witolda Kozakowskiego w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Kłodzku.
Uczniowie klasy gitary Witolda Kozakowskiego w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Bystrzycy Kłodzkiej wraz z nauczycielem.

Wydania: