Informacje z kłodzkiego Ratusza

Autor: 
inf. Bartłomiej Terlecki
01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg

DRZWI OTWARTE KŁODZKIEGO INKUBATORA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI.
14 października odbyły się Drzwi otwarte Kłodzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Był to pierwszy publiczny pokaz tego obiektu, który wygląda niezwykle imponująco.
Przemyślane i wysmakowane połączenie starej, militarnej architektury z nowoczesnością robi wspaniałe wrażenie. Można śmiało powiedzieć, że obiekt odrodził się niczym Feniks z popiołów – miejsce przez kilkadziesiąt lat zaniedbywane i dewastowane, zmieniliśmy w nowoczesne, stylowe centrum rozwoju młodych przedsiębiorstw.
Kiedy pokazaliśmy wizualizację naszego Inkubatora, wiele osób mówiło, że to niemożliwe, a jednak! Nam się udało! Ta inwestycja to najlepszy przykład, jak prawdziwe są słowa: chcieć, to móc.
Po oficjalnym rozpoczęciu Drzwi otwartych na licznie przybyłych gości czekał wspaniały tort w kształcie... naszego Inkubatora, liczne smakowite ciasta i przekąski.
W tym samym czasie na terenie obiektu odbył się też Eko – Festiwal z atrakcjami dla dzieci dorosłych. To pierwsza taka impreza w tym miejscu i dzisiaj wiemy, że do tego celu sprawdziło się ono idealnie.
Jesteśmy bardzo dumni z Kłodzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości, jednak nie siadamy na laurach i na terenie fortu Owcza Góra nie jest to nasze ostatnie słowo. Trasa rowerowa, wieża i taras widokowy, to wszystko mamy w planie. O rozpoczęciu kolejnych robót na Owczej Górze będziemy informować na bieżąco.

NOWE RONDO.
Od miesiąca (29 września br.) dla ruchu otwarte jest nowe rondo. Mimo dość nietypowej konstrukcji (rondo turbinowe), to rozwiązanie znakomicie sprawdza się w użytkowaniu. Przypomnijmy, że budowa ronda była wspólną inwestycją Gminy Miejskiej Kłodzko i Starostwa Powiatowego w Kłodzku. Całkowity koszt budowy wyniósł 5 mln zł, z czego 3,5 mln zł zostało sfinansowane po połowie przez Gminę Miejską Kłodzko i Starostwo Powiatowe w Kłodzku, pozostałe 1,5 mln to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Dróg Lokalnych.

75 LAT ODDZIAŁU PTTK.
W Centrum Aktywności Lokalnej odbyły się obchody 75-lecia Oddziału PTTK Ziemi Kłodzkiej. W uroczystości oprócz działaczy PTTK wzięli udział samorządowcy. Wśród wyróżnionych okolicznościowym medalem za współpracę z naszym oddziałem PTTK był burmistrz Michał Piszko.

DZIEŃ NAUCZYCIELA W CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ
W czasie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Michał Piszko wręczył nagrody dla dyrektorów i nauczycieli szkół, przedszkoli i żłobków prowadzonych przez Gminę Miejską Kłodzko.
Po wręczeniu nagród włodarza miasta, dyrektorzy kłodzkich placówek oświatowych prowadzonych przez Gminę Miejską Kłodzko wręczyli swoje nagrody wyróżniającym się pracownikom.
Uroczystość uświetnili swoim występem młodzi, zdolni akordeoniści z klasy Tomasza Brusińskiego: Gabryś Charęza i Wiktor Styrkacz.

JUBILEUSZE PAR MAŁŻEŃSKICH
W siedzibie CAL odbyła się uroczystość jubileuszy związków małżeńskich zawartych pół wieku temu. Były gratulacje za długoletnie pożycie i najlepsze życzenia na kolejne wspólne lata. Pary, które obchodziły niedawno 50. rocznicę ślubu, burmistrz Michał Piszko odznaczył medalami Za długoletnie pożycie małżeńskie, nadanymi przez Prezydenta RP.
Dostojnym jubilatom wręczono również pamiątkowe listy gratulacyjne i oprawione w ramki kopie aktów ślubu. Po części oficjalnej był czas na rozmowy z dostojnymi gośćmi. Uroczystość uświetnił występ utalentowanych gitarzystek, uczennic Witolda Kozakowskiego: Natalii Skrzydło i Dobrawy
Wers-Skawiny.

GOŚCIE Z NIEMIEC.
9.10.2023 do Kłodzka zawitali członkowie Niemiecko-Polskiego Koła Przyjaciół z Duderstadt. Goście z Niemiec z zainteresowaniem zwiedzili nasze miasto, a zaproszeni do ratusza przez Burmistrza, obejrzeli audiowizualne prezentacje na temat Kłodzka i jego historii. Dziękujemy za wizytę i serdecznie pozdrawiamy.

STYPENDIA LEONARDO 2023 DLA NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW.
W Centrum Aktywności Lokalnej wręczono doroczne stypendia burmistrza Michała Piszko, Leonardo 2023.
Dyplomy w jego imieniu wybitnym uczniom i sportowcom wręczył wiceburmistrz Sebastian Nowak, nauczyciele i rodzice laureatów otrzymali listy gratulacyjne.
W czasie uroczystości w programie wokalnym wystąpili: Filip Cul, Aleksandra Kucab, Amelia Paraszczak i Aleksandra Trójniak, wszyscy z SP nr 3 w Kłodzku. Opieka artystyczna Marek Morawski.

Wydania: