AKCJE SZKOLNEGO KOŁA CARITAS W SP w Krosnowicach

Autor: 
Anna Hnatów-Biela
01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg

W Szkole Podstawowej w Krosnowicach prężnie działa koło Caritas, którym opiekuje się pani Małgorzata Adamiak. Od lat koło to wspiera najbardziej potrzebujących z naszej szkoły - przekazując pieniądze na bieżące potrzeby lub włącza się we wspomaganie akcji wspierających hospicja czy inne podobne dzieła. Pieniądze pozyskiwane są od szlachetnych serc darczyńców lub ze sprzedaży ciast oraz tostów, które przygotowują chętni. Każdy wtedy może zakupić coś smakowitego dla siebie w bardzo przystępnej cenie.
Jest też inny sposób na to, by wspomóc bliźniego. Tak było w dniu 5 kwietnia. Dzień ten w naszej szkole był dniem bez tradycyjnego plecaka. To już kolejny rok kiedy uczniowie spakowali swoje książki, zeszyty i przybory do czego chcieli i co podpowiedziała im wyobraźnia. Były to: walizki, skrzynki, pachołki drogowe, kuferki, przenośne lodówki czy kosze na śmieci. Oprócz tego do puszki Caritas wrzucano przysłowiową złotówkę, która zasiliła konto a konto potrzebujących.
Działając w ten oto sposób mamy poczucie, że tak niewiele od siebie znaczyć może dla drugiego bardzo wiele. Każdego dnia uczmy się, że pomaganie jest czymś cennym i nie wymaga dużego wysiłku. Taka jest idea działania naszego koła i miło jest patrzeć, jak cała społeczność uczniowska angażuje się w pomaganie. Wszystkim nam przyświeca wspólny cel – wspomaganie i pomaganie innym.

Wydania: