Starostwo Kłodzkie informuje: SPECJALISTYCZNY SPRZĘT DO RATOWNICTWA WYSOKOŚCIOWEGO – W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO TRAFIŁ DO OSP W STARYM GIERAŁTOWIE

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
01_n.jpg
02_n.jpg
03_n.jpg

(3.04.) W oficjalnym przekazaniu sprzętu, reprezentując Powiat Kłodzki, uczestniczyli: Zbigniew Łopusiewicz przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego wraz z Janem Kalfasem, dyrektorem Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Bezpieczeństwa i Polityki Zdrowotnej. OSP Stary Gierałtów reprezentowali: Janusz Gondko prezes OSP w Starym Gierałtowie, Krzysztof Sokołowski wiceprezes, druhny i druhowie z jednostki.
Zrealizowany projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Kłodzkiego 2024 dotyczy wyposażenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Gierałtowie, zakupiony został sprzęt specjalistyczny strażacki do ratownictwa wysokościowego:
- kaski, - latarki czołowe, - liny, - uprzęże szelki bezpieczeństwa z pasem biodrowym, - lonża regulowana. Koszt zakupionego sprzętu to 15 tys. zł.
Serdeczne gratulacje dla pana Pawła Gancarza pomysłodawcy i wnioskodawcy projektu złożonego do Budżetu Obywatelskiego Powiatu Kłodzkiego 2024 r.
Przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego przekazując sprzęt, pogratulował Prezesowi, druhnom i druhom uzyskania dużego poparcia dla zgłoszonego projektu 545 głosów mieszkańców powiatu.
Nadmienił, że jednostka OSP Stary Gierałtów jako jedyna na terenie powiatu taki sprzęt obecnie posiada, co jest ważne ze względu na bliskie usytuowanie jednostki w sąsiedztwie zarówno ośrodków narciarskich i jaskiń.
Realizacja tego projektu pozwoli na usprawnienie działań związanych z ratownictwem wysokościowym, w sytuacjach nagłego wystąpienia zjawisk zagrażających życiu i zdrowiu mieszkańców i turystów.
Dziękujemy za podjęte działania i raz jeszcze gratulujemy.

Wydania: