Akordeonowe Nowinki
Kwiecień to był czas ferii wielkanocnych, czas „Gitariady" i czas przygotowań do majowego konkursu akordeonowego, tak więc nie możemy się pochwalić żadnymi koncertami.
Za to była wizyta w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu na koncercie „W Grocie Króla Gór" z utworami E. Griega, M. Ravela i C. Debussego. Kilkoro uczniów z naszej klasy (Karolinka, Klemens Mikołaj i Gabryś) miało okazję wysłuchać koncertu muzyki ilustrującej odgłosy przyrody i można było wyobrażać sobie nadchodzącą wiosnę. Wykorzystanie gier świateł i multimediów, poruszało fantazję i wyobraźnię.
Nasz akordeonista Gabryś miał pracowity czas w tym miesiącu, ponieważ z ramienia Samorządu Uczniowskiego składał wielkanocne życzenia i brał udział w projekcie Nowe Horyzonty – prezentacje dźwiękowe. Ten projekt zdobył II miejsce w konkursie „Decydujemy Razem! Minigranty młodzieżowe dla Dolnego Śląska" i otrzymał dofinansowanie w wysokości 10 900 złotych. Wielkie gratulacje dla samorządu prowadzonego z wielkim oddaniem przez panią Iwonę Sonkę. Dzięki jej pomysłom i umiejętności pokierowania działalnością uczniów mamy tak wspaniały wynik i możliwość zorganizowania uczniowskiego studia nagrań.






