styczeń 2026

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Domaszkowie

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
05.jpg

W okresie przedświątecznym Piotr Marchewka wicestarosta kłodzki wraz z dyrekcją Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, odwiedzili Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Domaszkowie.
Głównym celem wizyty było podziękowanie pani dyrektor Monice Bielskiej za lata pełnej zaangażowania pracy, w związku z zakończeniem przez nią pełnienia funkcji dyrektora w tej placówce.

Przedszkolaki na nowym przejściu dla pieszych w Polanicy-Zdroju

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
04.jpg

W piątek, 19 grudnia, członkowie Zarządu Powiatu Kłodzkiego Michał Cisakowski i Dariusz Kłonowski wspólnie z przedszkolakami testowali nowe przejście dla pieszych zlokalizowane na ulicy Wojska Polskiego w Polanicy-Zdroju.
W sumie powstały tam dwa nowoczesne, interaktywne przejścia, automatycznie informujące kierowców o zbliżającym się pieszym za pomocą specjalnego oświetlenia i sygnalizacji.

Nowoczesne i ekologiczne ogrzewanie w bystrzyckiej szkole

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
03.jpg

30 grudnia 2025 r. wicestarosta Piotr Marchewka, etatowy członek Zarządu Michał Cisakowski oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Robert Duma odwiedzili Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie - w obecności dyrektor Doroty Łakucewicz - odebrali nową kotłownię na pellet oraz pompę ciepła powietrze-woda.
Wartość zadania to 2 874 476,52 zł.

Konkurs plastyczny „Powiat Kłodzki bez smogu – moja wizja”

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
04n.jpg

W czwartek, 18 grudnia 2025 r., etatowy członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego Michał Cisakowski, wraz z przedstawicielami Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Kłodzku, wręczył nagrody i upominki uczestnikom powiatowego konkursu plastycznego „Powiat Kłodzki bez smogu – moja wizja”.

Laureaci XXII Edycji Powiatowego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego dla szkół średnich

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
01.jpg

Tegoroczna edycja poświęcona była tematyce śladu węglowego - jego źródłom, wpływowi codziennych wyborów na emisję CO₂ oraz sposobom ograniczania naszego oddziaływania na środowisko. Uczniowie przygotowywali analizę aktywności przykładowej rodziny, obliczali jej ślad węglowy oraz tworzyli prezentację „Redukujemy nasz ślad węglowy”.
Oficjalne wręczenie nagród miało miejsce w piątek, 12 grudnia, w obecności Michała Cisakowskiego - etatowego członka Zarządu Powiatu Kłodzkiego.
I miejsce - I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku

„Wyjście z klasą"

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
02mon.jpg

Przedsięwzięcie realizowane przez Ministra Edukacji Narodowej polegające na organizacji jednodniowych wyjść uczniów do instytucji kultury i ich oddziałów lub do instytucji naukowych, centrów edukacji połączonych z warsztatami edukacyjno-kulturalnymi.

Konferencja „Forum Młodych – Od edukacji do pracy” w Polanicy-Zdroju

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
03.jpg

Dwudniowa Konferencja „Forum Młodych – Od edukacji do pracy” zorganizowana została przez Europejskie Forum Młodzieży. To wyjątkowe wydarzenie, które łączy młodzież, ekspertów, samorządowców oraz przedstawicieli uczelni i instytucji rynku pracy.
Powiat Kłodzki reprezentowali: wicestarosta kłodzki Piotr Marchewka oraz Michał Cisakowski etatowy członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, aktywnie uczestnicząc w panelach i rozmowach z młodymi ludźmi.

Akordeonowe nowinki

Autor: 
Liliana Stopka i Tomasz Brusiński
06.jpg

Grudzień to półroczny egzamin uczniów, szkolny koncert kolęd i pozaszkolne wykonania kolęd na wigilijnych spotkaniach.

Dusznicki papier świadkiem historii

Autor: 
Inf. Izabela Mieczkowska, Dział Promocji i Wydawnictw
04dusz.jpg

W Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju 12 grudnia 2025 r. odbył się wernisaż wystawy „Najstarsze rękopisy na papierze z Dusznik”.
Wystawa pokazuje nie tylko rynki zbytu tutejszego papieru, lecz także wyjątkową wartość samych arkuszy. W kolekcji muzeum znajduje się blisko 150 rękopisów i druków, w tym około 70 z XVII–XVIII wieku, sporządzonych na papierze wytworzonym w dusznickim młynie.

Ptaki w Szczytnej

Autor: 
Krystyna i Mirosław Awiżeń
03a.jpg

W piątek, 5 grudnia 2025 r. w Szczytnej w siedzibie stowarzyszenia Bractwa Rycerskiego Matki Bożej Królowej Pokoju odbył się wernisaż wystawy fotograficznej autorstwa Krzysztofa i Jana Sapiehów pt. „Ptasi Raj”.
W wernisażu uczestniczyli autorzy prezentowanych prac, którzy od ponad dwudziestu lat fotografują ptaki. Ich zdjęcia od jedenastu lat publikowane są w kalendarzach ornitologicznych, wydawanych przez Fundację im. TOMASZA MORUSA. W kalendarzach tych uwiecznionych zostało ponad sto różnych gatunków ptaków.