Bezpieczeństwo w powiecie kłodzkim – podsumowanie działań służb za 2025 rok
W poniedziałek, 16 marca, w Starostwie Powiatowym w Kłodzku odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Komisji Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego i Infrastruktury Drogowej Rady Powiatu Kłodzkiego. Obradom przewodniczył wicestarosta kłodzki Piotr Marchewka.
Podczas spotkania wysłuchano sprawozdań przedstawicieli służb, inspekcji i straży dotyczących ich działalności w 2025 roku. Omówiono najważniejsze działania podejmowane na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kłodzkiego, w tym kwestie związane z porządkiem publicznym, reagowaniem na zagrożenia oraz współpracą między służbami.
Po analizie przedstawionych informacji komisje pozytywnie oceniły działalność służb w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na terenie powiatu kłodzkiego w 2025 roku.
– Bezpieczeństwo mieszkańców jest jednym z najważniejszych zadań samorządu. Cieszy nas dobra współpraca wszystkich służb i instytucji, które każdego dnia dbają o porządek i bezpieczeństwo w naszym powiecie – podkreślił wicestarosta Piotr Marchewka.
Dzięki zaangażowaniu służb oraz dobrej współpracy z samorządami i instytucjami możliwe jest skuteczne reagowanie na zagrożenia oraz budowanie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców powiatu kłodzkiego.
Inf. Starostwo Kłodzkie






