Dzień Dobroci Serca – w SP Krosnowice dla Kingi
„DOBRO ZAMKNIĘTE W TOBIE JEST BEZWARTOŚCIOWE, JEŚLI SIĘ NIM Z NIKIM NIE DZIELISZ”
20 kwietnia na korytarzu krosnowickiej szkoły spore poruszenie. Dzieci i ich rodzice przynoszą patery z babeczkami, ser, chleb tostowy, szynkę i pieczarki. Książki uczniów spakowane są w różne przedmioty, prócz tradycyjnych plecaków. Są walizki i maskotki, są garnki i koszyki, pudełka i tace....
Po co to wszystko? Ku pomocy. Komu? Naszej kochanej wojowniczce Kindze, która wciąż walczy z chorobą. W poniedziałkowy dzień przyszliśmy bez plecaków, za to z otwartymi sercami. Szkolne Koło Caritas, którym opiekuje się pani Małgorzata Adamiak, ogłosiło ten dzień Dniem Dobroci Serca i w związku z tym można było zakupić przyniesione przez uczniów babeczki i muffinki, a także przepyszne tosty z dodatkami lub bez. Wszystkie zebrane do puszki pieniądze przekazane zostały na pomoc w leczeniu Kingi.
Dzielimy się dobrem i wierzymy, że ma ono moc. Powróci ze zdwojoną siłą.
Kingo – nasze serca są z Tobą.
Tekst i foto: Anna Hnatów-Biela






