MAMY TO! KOLEJNE ŚRODKI NA ODBUDOWĘ MOSTU!

01wilkanow.jpg

Dotarła do nas bardzo dobra wiadomość – otrzymaliśmy kolejne środki rządowe na odbudowę infrastruktury po powodzi. Tym razem to aż 4,4 mln zł na odbudowę ostatniego z planowanych mostów – mostu w Wilkanowie!
To oznacza, że łącznie na odbudowę 6 mostów Powiat Kłodzki pozyskał już ponad 50 mln zł rządowego wsparcia. To ogromny krok w stronę przywracania bezpieczeństwa i pełnej komunikacji dla mieszkańców naszego regionu. Realizacja wszystkich inwestycji przewidziana jest na najbliższe dwa lata. To właśnie wtedy w miejsce obecnych mostów tymczasowych mieszkańcy będą mogli korzystać już z nowych, odbudowanych przepraw.
Wicestarosta Piotr Marchewka: Dziękuję stronie rządowej – Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Dolnośląskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu – za bardzo dobrą współpracę i skuteczną koordynację działań na etapie pozyskiwania środków. Podziękowania kieruję także do naszych parlamentarzystów za wsparcie tych działań.
Słowa uznania należą się również dyrekcji oraz pracownikom Zarządu Dróg Powiatowych, którzy byli mocno zaangażowani najpierw w przygotowanie wniosków o dofinansowanie, a obecnie – po zagwarantowaniu środków – wykonują ogromną pracę przy przygotowywaniu przetargów. Dzięki temu odbudowa mostów będzie mogła rozpocząć się jak najszybciej i zostać sprawnie zrealizowana”
.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten proces. Przed nami intensywny czas realizacji inwestycji, które są niezwykle ważne dla mieszkańców całego powiatu.
Inf. Starostwo Powiatowe w Kłodzku