Nowinki akordeonowe i nie tylko - prezentuje Liliana Stopka

01-akordeon06.jpg
02-akor.jpg
03-akor.jpg

Wakacje już blisko ale praca wciąż trwa i to na wysokich obrotach. Nasi akordeoniści bardzo dobrze zaprezentowali się 11 maja na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Pruszkowie pod Warszawą, zdobywając wyróżnienia: w kategorii pierwszej uczeń Jędrzej Kraśnikiewicz a w kategorii drugiej Gabriel Charęza. Obaj uczniowie przygotowani przez nauczyciela klasy akordeonu Tomasza Brusińskiego. Gratulacje dla uczniów, dla ich Rodziców oraz dla nauczyciela. Całą ekipę bezpiecznie zawiozła do Pruszkowa i przywiozła do domu mama Gabrysia Charęzy –zawodowy kierowca - serdecznie dziękujemy.
W tym miesiącu rokrocznie prowadzone są spotkania z uczniami szkół podstawowych oraz z przedszkolakami. Na tych spotkaniach prezentowana jest muzyka wykonywana na różnych instrumentach w celu zainteresowania i zmotywowania uczniów do nauki gry w naszej szkole. Chętni do gry na akordeonie mieli okazję spróbować jak się trzyma ten instrument i w jaki sposób wydobywa się dźwięk.
Nasi aktywni młodzi akordeoniści występują na wszystkich koncertach organizowanych w szkole i poza nią. W maju na koncercie Promocje młodych muzyków wystąpił Gabriel Charęza solo a z okazji Dni Kłodzka zagrał na stadionie w duecie z Wiktorem Styrkaczem.
Wszyscy uczniowie mają przed sobą czas intensywnej pracy aby jak najlepiej zaprezentować się na egzaminie rocznym. Trzymamy kciuki i życzymy satysfakcji z osiągniętego wyniku.
Oprócz akordeonowych nowinek chciałam się z czytelnikami podzielić wrażeniami ze spotkania z Mirosławem Zbrzeźniakiem w Domu Klahra w Lądku-Zdroju. Wystawa jego prywatnych zbiorów dotyczących historycznego szkła oraz pocztówek z dawnego Lądka-Zdroju miała miejsce dnia 25 maja. Oba zbiory robiły ogromne wrażenie: najstarsze szkło pochodzi z roku 1834 a najstarsza widokówka z drugiej połowy XIX w. Oprócz zbiorów robiła wrażenie potężna wiedza pana Zbrzeźniaka dotycząca historii naszej Ziemi Kłodzkiej. Serdeczne gratulacje cennych zbiorów, cennej wiedzy i sympatycznego jej przekazu zainteresowanym.
Liliana Stopka