Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Międzylesiu

01.jpg
03.jpg
02.jpg
04.jpg
05.jpg
07.jpg
06.jpg

Uroczysta? Ach tak! W sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Międzylesiu 31 maja 2024 roku zebrała się cała Rada Miejska, zajmując pierwszy rząd, w drugim zaproszeni goście na czele ze starostą z Kralik Vaclavem Kubiną i nowym burmistrzem zaprzyjaźnionego Dolska Tomaszem Frąckowiakiem. Potem, kolejne rzędy zasiedli mieszkańcy.
Sesję prowadziła oczywiście przewodnicząca Rady Danuta Kałużna.
Na scenie występy młodych Międzylesian (na zdjęciach), a po nich słowo wstępne (tak długiego to jeszcze nie słyszałem) burmistrza Tomasza Korczaka. Potem były wystąpienia gości zaproszonych. Każdy gratulował, życzył ... (zdjęcia)
Ale wróćmy do faktu, że to „uroczysta...” - Przecież należało uhonorować zasłużonych dla Gminy Międzylesie za Ich pracę i zaangażowanie na rzecz Gminy. Kiedy, jak nie w świąteczne Dni Międzylesia, które odbyły się jak zwykle mimo, że czas gonił wybory za wyborami.
Uhonorowani zostali pp.: Janina Mokra z Międzylesia, Paulina Kasperek z Roztok oraz Władysław Mendel i Mieczysław Mazurek.
Później – jak zwykle – lampka szampana i doskonały poczęstunek.
Mirosław Awiżeń
Ps. Dla ciekawości powiem, że na tę uroczystą sesję przybyli m.in. wicemarszałkini Sejmu Monika Wielichowska, senator RP Aleksander Szwed, wojewoda dolnośląski Maciej Awiżeń, mocna delegacja Starostwa Kłodzkiego z przew. Rady Powiatu Zbigniewem Łopusiewiczem i wicestarostą Piotrem Marchewką. Pewno z tego powodu, że lubią, i to bardzo, tę Gminę na „początku Polski” bądź też i z bardziej prozaicznego powodu: przed nami jeszcze jedne wybory – europejskie – stąd i nie obeszło się bez zachęcania wszystkich obecnych do wzięcia w nich udziału.