listopad 2025

02.jpg

Kłodzka Biblioteka wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „W krainie uczuć”, który pomaga dzieciom lepiej rozumieć emocje – tym razem skupiliśmy się na gniewie i sposobach radzenia sobie z nim.
17 i 21 października odwiedziliśmy Przedszkole „Promyczek”, gdzie pani bibliotekarka przeczytała bajkę pt. „Wieża Jasia i jego sposób na gniew”. Dzieci z grup Iskierek i Świetlików z zaangażowaniem słuchały opowieści, rozmawiały o emocjach i dzieliły się swoimi doświadczeniami.

06Bez nazwy 1.jpg

Październik rozpoczął się muzycznie, bo od Międzynarodowego Dnia Muzyki, podczas którego odbył się koncert oraz uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej. W pierwszej klasie mamy sześciu uczniów – dziewczynkę i pięciu chłopców, wszyscy zostali obdarowani ananasami.
Na zdjęciu uczniowie z nauczycielem Tomaszem Brusińskim: od lewej Karolinka, Klemens, Hubert, Mikołaj, Piotr i Artem.
Ananasy były wręczane przez uczniów samorządu szkolnego, w skład którego wchodzi nasz akordeonista Gabryś Charęza.

01.jpg

Podczas XIII Sesji Rady Powiatu Kłodzkiego, która odbyła się w Starostwie Powiatowym w Kłodzku, starosta kłodzki Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk oraz przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego Zbigniew Łopusiewicz wręczyli Nagrody Starosty Kłodzkiego dla dyrektorów i nauczycieli szkół oraz placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Kłodzki.

04.jpg

W czwartek, 23 października, starosta kłodzki Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk oraz burmistrz Nowej Rudy Tomasz Kiliński odwiedzili Noworudzką Szkołę Techniczną w Nowej Rudzie, aby zapoznać się z efektami zakończonej inwestycji. Po odnowionych pomieszczeniach i zmodernizowanym budynku oprowadziła ich dyrektor szkoły, Brygida Gąsior.

05.jpg

Zespół Szkół Technicznych w Kłodzku odwiedzili: Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk – starosta kłodzki oraz etatowy członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego Michał Cisakowski, aby zobaczyć efekty projektu pn. „Rozwój techniczny kierunków zawodowych i utworzenie Centrum Energii Odnawialnej w ZST w Kłodzku”, zrealizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027.

04.jpg

W Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości odbyły się obchody Dnia Języków Obcych. W wydarzeniu uczestniczyli etatowy członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego Michał Cisakowski oraz Ewa Piszczek, dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Kłodzku.

03.jpg

W ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Kłodzkiego 2025 zrealizowano projekt „Czas na handlowca – zawodowca”, dzięki któremu pracownia handlowa w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Bystrzycy Kłodzkiej została wyposażona w nowoczesne urządzenia: kasy fiskalne, wagi elektroniczne, czytniki kodów 1D i 2D oraz metkownice.
Zakupiony sprzęt wicestaroście Piotrowi Marchewce zaprezentowały dyrektor szkoły Dorota Łakucewicz, pomysłodawczyni projektu Monika Franasowicz oraz uczennice kształcące się w zawodzie technik handlowiec.

05n.jpg

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Domaszkowie uroczyście otwarto nowoczesną salę gimnastyczną! To wyjątkowe wydarzenie dla całej społeczności lokalnej — teraz dzieci i młodzież z Domaszkowa mogą rozwijać swoje sportowe pasje, dbać o zdrowie i aktywnie spędzać czas w komfortowych warunkach
Serdeczne gratulacje dla burmistrza Tomasz Korczaka, dyrektor Elżbiety Jadwisieńczak oraz wszystkich osób, które przyczyniły się do powstania tej potrzebnej inwestycji.

04.jpg

6 października, Powiat Kłodzki gościł minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk oraz wicemarszałek Sejmu RP Monikę Wielichowską.
Przedstawicielki Rządu przywitała starosta kłodzki Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk wraz z wicestarostą Piotrem Marchewką i etatowym członkiem Zarządu Michałem Cisakowskim. Spotkanie odbyło się w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku i poświęcone było tematyce pieczy zastępczej oraz wsparciu rodzin zastępczych.

04n.jpg

Po miesiącach intensywnych prac Dom Dziecka w Kłodzku (CAPOW) wchodzi na ostatnią prostą remontu po ubiegłorocznej powodzi. Choć w budynku wciąż słychać odgłosy narzędzi i ostatnich poprawek, to już dziś widać, że finał jest bardzo blisko.
Trwają ostatnie prace wykończeniowe, a równocześnie pomieszczenia są wyposażane w meble i niezbędny sprzęt. Każde kolejne pomieszczenie zyskuje nowy, świeży wygląd – gotowy na powrót podopiecznych.
Jak informuje Piotr Marchewka, wicestarosta kłodzki, sukcesywna przeprowadzka dzieci zaplanowana jest na drugą połowę listopada.